Продажба!
Продажба!

Arduua Skyrunning Џерси јакна, мажи

45 вкл. ДДВ

Arduua Skyrunning Џерси јакна е специјално дизајнирана за трчање по патека, Skyrunning и Ултра-трајл стил на трки, со високо ниво на удобност, со својот мек растеглив материјал.

Референтен модел М големина (182 см, 76 кг), проверете ги вашите мерења подолу…

Отстрани

Лајкнете и споделете

Повеќе за Arduua Skyrunning Џерси јакна, мажи

Arduua Skyrunning Џерси јакна е специјално дизајнирана за трчање по патека, Skyrunning и Ултра-трајл стил на трки, со високо ниво на удобност, со својот мек растеглив материјал.

карактеристики:

  • Високо ниво на удобност со мек растеглив материјал Џерси (86% полиестер, 14% спандекс).
  • Лесна тенка јакна (М големина=230гр).
  • Брзо сушење.
  • Тенок фит модел, долг ракав, долг патент.
  • Издржлив материјал, кој може да издржи многу перења, а јакната можете да ја перете после секој тренинг.
  • Можете да го носите и во лето и во зима со термички долг ракав одоздола.

 

Arduua скала за големина – Машки тркачи Strl Должина на Тежина % масти Градите Половината Хип
MALE XS 168 см 62 кг 12% 80 см 76 см 87 см
MALE S 174 см 70 кг 12% 88 см 80 см 93 см
MALE M 180 см 76 кг 12% 96 см 84 см 97 см
MALE L 186 см 82 кг 12% 104 см 88 см 101 см
MALE XL 192 см 86 кг 12% 112 см 92 см 105 см