Продажба!
Продажба!

Arduua Skyrunning Џерси јакна, жени

45 вкл. ДДВ

Arduua Skyrunning Џерси јакна е специјално дизајнирана за трчање по патека, Skyrunning и Ултра-трајл стил на трки, со високо ниво на удобност, со својот мек растеглив материјал.

Референтен модел М големина (171 см, 62 кг), проверете ги вашите мерења подолу…

Отстрани

Лајкнете и споделете

Повеќе за Arduua Skyrunning Џерси јакна, жени

Arduua Skyrunning Џерси јакна е специјално дизајнирана за трчање по патека, Skyrunning и Ултра-трајл стил на трки, со високо ниво на удобност, со својот мек растеглив материјал.

карактеристики:

  • Високо ниво на удобност со мек растеглив материјал Џерси (86% полиестер, 14% спандекс).
  • Лесна тенка јакна (М големина=210гр).
  • Брзо сушење.
  • Тенок фит модел, долг ракав, долг патент.
  • Издржлив материјал, кој може да издржи многу перења, а јакната можете да ја перете после секој тренинг.
  • Можете да го носите и во лето и во зима со термички долг ракав одоздола.

 

Arduua скала за големина – Женски тркачи Strl Должина на Тежина % масти Градите Половината Хип
ЖЕНА XS 160 см 54 кг 17% 77 см 65 см 84 см
ЖЕНА S 166 см 58 кг 17% 85 см 71 см 90 см
ЖЕНА M 171 см 62 кг 17% 93 см 75 см 96 см
ЖЕНА L 176 см 67 кг 17% 97 см 81 см 100 см
ЖЕНА XL 180 см 72 кг 17% 101 см 86 см 104 см