Image (3)
Skyrunner történetAlberto Lasobras, Arduua Elöljáró
14. február 2021.

Nagyon izgatott vagyok az új évad miatt

Alberto egy nagyon erős hegyi futó Spanyolországból, Zaragozából, aki néhány éve velünk és Fernando edzővel edz. Korábban a spanyol Pireneusokban edzett, és ezen a nyáron találkoztunk Valle De Tenában, a Garmo néger megmászása közben. Csúcs, 3000 méteres magasság. Tavaly nem volt olyan sok verseny, de Albertónak sikerült megtörnie egy FKT-t. „Challenge Bucardada”, 3 Vertical K fel-le 4:13:18 alatt, ami a mi szemszögünkből nagyon lenyűgöző volt.

Ezt mondta...

Hi!

Mesélek egy kicsit a történetemről, és vonja le a következtetéseket. Alberto Lasobras vagyok, Llera de Lunából, a Pireneusokhoz közeli kisvárosból. Nagyon rövid ideig vagyok hegyi futó.

Pontosabban, az első versenyem 2017-ből való. Ugyanebben az évben találkoztam ezzel a sportággal egy Tena-völgyi kiránduláson. Nagyon versenyképes vagyok, és az eredményeim azonnal arra késztettek, hogy edzőt keressek. Véletlenül a közösségi oldalakon találtam rá Fernandóra, és azonnal elkezdtünk dolgozni.

Amikor még csak egy hónapja voltunk együtt, már harmadik helyezést értünk el egy versenyen a Benasque-völgyben. nagyszerű volt, hogy már három szezont együtt vagyunk, és minden célunkat teljesítettük.

Az az igazság, hogy Fernando nagyon jól tudja, hogyan kell bánni a futóval, karakteres fiú vagyok, és szeretem, ha jól mennek a dolgok. Fernando beszélt nekem erről Arduua egy ideje, és amikor egy projektről van szó vele, soha nem voltak kétségeim. Nagyon izgatott vagyok az új évad miatt, én vagyok Arduua futó és én is a válogatottban vagyok futó, ahol a Spanyol Kupában indulok.

Idén Spanyol Kupában és Bajnokságban indulok az Aragóniai csapattal, majd kemény munkával ott leszek a Gran Maraton Montañas de Benasque-ban, Svédország hetében, Tena 2k-s völgyében és Os foratos de Lomenasban. Pireneusok. Szeretném, ha a covid helyzet lehetővé tenné, hogy versenyezhessünk, biztosan több futam jelenjen meg, de egyelőre ezek a céljaim. Kilenc verseny van a félmaraton és a maraton között, talán az a táv, ahol jobban versenyzem, bár a rövidebb versenyeket is szeretem.\

PS

Azt kell mondanom, hogy Albertohoz hasonló sikeres futónak lenni nem jön magától, hanem futó és edző együttműködése. Fernando elmondta, hogy Alberto az egyetlen futó a csapatunkban, aki 100%-ban betartotta az edzéstervet, pontosan úgy végezte az edzéseket, ahogy mondták, és nagyon jó az együttműködésük.

Szóval, Alberto, szerencsénk van, hogy a csapatban vagy. Üdvözöljük és sok sikert!