121828519_10158721555733805_2140384248381797148_n
Skyrunner történetJessica Stahl-Norris rekord 180 ezer
12. december 2020.

A távrekordom 180 km 24 óra alatt. Mindent beleadtam, és nem fogtam vissza magam, mint mindig!

Legutóbbi versenyem/kihívásom egy 180 km-es egyéni távrekord kísérlet volt. Ez a múlt hónap 162 km-es Dark Trail hátulján volt. A versenyből való felépülés után úgy éreztem, hogy erős formában vagyok, és készen állok arra, hogy megnézzem, sikerül-e kicsit túllépnem a távon, miközben javítom az időmet és a tempómat is a távon.

Korábban feltérképeztem egy 13.5 km-es pályát a környékemen egy 170 km-es egyéni kihívásban nyáron a Trail Running Sweden távrekord virtuális verseny részeként. Azt tapasztalom, hogy minél zordabbak a körülmények, annál gyorsabban futottam, ezért mentálisan a táv megtételére készültem, és a 4. helyet szereztem meg a Dark Trailben, így az önbizalom meglehetősen magas volt. Az egyetlen gondom a fizikai vonatkozás volt a rövid fordulási idő miatt.

A felkészülésem egy kicsit lazább volt, mivel otthon volt a boxkiállásom, így a szokásos szorongás, hogy elfelejtettem feltölteni egy fejlámpát, vagy valami butaság, ami kiakadhat, nem igazán volt aggodalomra ad okot. Mindig felhívhattam a férjemet, hogy jöjjön hozzám biciklivel a pályán.

Megszerveztem, hogy néhány ember, aki a trail running pályámon járt, csatlakozzon hozzám, és megpróbálja megdönteni a személyes távrekordjait, és ez azt eredményezte, hogy segítettem tartani a jó tempót, néhány körönként egy-egy friss lábat nyomva. velem napközben.

Az első 120 km alatt a testem miatti aggodalmaim elmúltak, és a testem nagyon jól reagált. Jó tempóban maradtam, ami jócskán a 24 órás célon belülre vitt, és egy kis többletidőt adtam, hogy az étkezéseimre koncentráljak, ami még mindig tanulási görbe a versenyeim során. A későbbi órákban a tempótartásra koncentráltam, és az erős rajt lehetővé tette számomra, hogy egy kicsit igazán élvezhessem a futást, ahogy a kilométerek teltek.

Amikor elértem a célomat, 180 km-t sikerült megtennem 23 óra 43 perc alatt, a táv- és időrekord is számomra, és jól mutatja, mennyit fejlődtem, de ami a legfontosabb, a hozzám csatlakozók közül sokan leverték a céljukat, és annyi pénzt gyűjtöttünk össze egy helyi mentorszervezet, a Drivkraft, amely helyi tinédzsereket mentorál. Alig várom, hogy lássam, milyen kihívásokat hoz a következő év.

Köszönöm mindazoknak, akik támogattak a verseny alatt, és köszönöm Arduua ezért a lehetőségért, hogy megosszam a történetemet a futókkal :).