121828519_10158721555733805_2140384248381797148_n
Príbeh SkyrunneraRekord Jessica Stahl-Norris 180 tis
12 2020 decembra

Môj rekord na vzdialenosť 180 km za 24 hodín. Dal som do toho všetko a nezdržal som sa ako vždy!

Mojím posledným pretekom/výzvou bol sólo pokus o rekord na vzdialenosť 180 km. Toto bolo na konci minulého mesiaca 162 km Dark Trail. Po zotavení z týchto pretekov som cítil, že som v silnej forme a pripravený zistiť, či by som mohol trochu posunúť svoju vzdialenosť a zároveň zlepšiť svoj čas a tempo na vzdialenosť.

Predtým som zmapoval 13.5 km dlhú trať v mojej oblasti v rámci 170 km sólo výzvy v lete v rámci virtuálnych pretekov Trail Running Sweden. Zistil som, že čím sú drsnejšie podmienky, tým rýchlejšie som bežal, takže som bol mentálne nastavený na to, aby som prekonal túto vzdialenosť a skončil som na 4. mieste v Dark Trail, takže sebavedomie bolo dosť vysoké. Mojou jedinou starosťou bol fyzický aspekt s krátkym časom obratu.

Moja príprava bola o niečo uvoľnenejšia, keďže som mal domov ako zastávku v boxoch, takže normálna úzkosť, že zabudnem nabiť čelovku alebo niečo hlúpe, čo by vás mohlo zastihnúť, ma vôbec netrápilo. Vždy som mohla zavolať manželovi, aby prišiel ku mne na bicykli.

Zorganizoval som, aby sa ku mne pripojili niektorí z ľudí, ktorí boli na mojom trailovom bežeckom kurze a pokúsili sa prekonať svoje osobné rekordy na vzdialenosť, čo viedlo k tomu, že som si pomohol udržať dobré tempo, pričom každých pár kôl tlačil nový pár nôh. so mnou počas dňa.

Počas prvých 120 km moje obavy o telo pominuli a moje telo naozaj dobre reaguje. Zostal som v dobrom tempe, vďaka ktorému som sa dostal do cieľa 24 hodín a dal mi trochu viac času na to, aby som sa sústredil na jedlo, čo je počas mojich pretekov stále v štádiu učenia. V neskorších hodinách som sa sústredil na držanie tempa a silný štart mi umožnil trochu si užiť beh s pribúdajúcimi km.

Keď som dosiahol svoj cieľ, zvládol som 180 km za 23 hodín 43 minút, čo je pre mňa rekord vzdialenosti aj času a ukazuje, ako ďaleko som pokročil, ale čo je najdôležitejšie, mnohí z tých, ktorí sa ku mne pridali, svoj cieľ tiež prekonali a vyzbierali sme toľko peňazí na miestna mentorská organizácia Drivkraft, ktorá mentoruje miestnych tínedžerov. Neviem sa dočkať, aké výzvy prinesie budúci rok.

Ďakujem všetkým ľuďom, ktorí ma počas pretekov podporovali, a ďakujem Arduua za túto príležitosť podeliť sa o môj príbeh s bežcami :).