121828519_10158721555733805_2140384248381797148_n
Příběh SkyrunnerRekord Jessica Stahl-Norris 180k
12 2020 prosince

Můj rekord na 180 km za 24 hodin. Dal jsem do toho všechno a nedržel jsem se jako vždy!

Můj poslední závod/výzva byl pokus o sólový rekord na vzdálenost 180 km. Bylo to na konci minulého měsíce 162 km Dark Trail. Po zotavení z tohoto závodu jsem cítil, že jsem v silné formě a připraven zjistit, jestli dokážu trochu posunout svou vzdálenost a zároveň zlepšit svůj čas a tempo na vzdálenost.

Předtím jsem v létě zmapoval 13.5 km dlouhou trať v mé oblasti v rámci 170 km sólové výzvy v rámci virtuálního závodu Trail Running Sweden. Zjistil jsem, že čím jsou drsnější podmínky, tím rychleji jsem běžel, takže jsem byl mentálně nastavený na to, abych urazil vzdálenost a skončil jsem na 4. místě v Dark Trail, takže sebevědomí bylo poměrně vysoké. Jedinou starostí byl fyzický aspekt s krátkým časem obratu.

Moje příprava byla trochu uvolněnější, protože jsem měl doma jako zastávku v boxech, takže normální úzkost, že zapomenu nabít čelovku nebo něco hloupého, co by vás mohlo zastihnout, mě opravdu netrápilo. Vždy jsem mohla zavolat manželovi, aby za mnou přijel na kole.

Zorganizoval jsem, aby se ke mně připojili někteří z lidí, kteří byli na mém trailovém běžeckém kurzu a pokusili se překonat své osobní rekordy na vzdálenost, což vedlo k tomu, že jsem držel dobré tempo a každých pár kol tlačil nový pár nohou. mě s sebou během dne.

Během prvních 120 km mé obavy o tělo zmizely a moje tělo opravdu dobře reaguje. Zůstal jsem v dobrém tempu, díky kterému jsem se dostal do svého 24hodinového cíle a dal mi trochu času navíc, abych se mohl soustředit na jídlo, což je během závodů stále křivka učení. V pozdějších hodinách jsem se soustředil na udržení tempa a silný start mi umožnil trochu si běh s přibývajícími kilometry užít.

Když jsem dosáhl svého cíle, zvládl jsem 180 km za 23 hodin 43 minut, což je jak vzdálenost, tak i časový rekord pro mě a ukazuje, jak daleko jsem pokročil, ale co je nejdůležitější, mnoho z těch, kteří se ke mně přidali, svůj cíl také splnilo a my jsme vybrali tolik peněz na místní mentorská organizace Drivkraft, která mentoruje místní teenagery. Nemůžu se dočkat, až uvidím, jaké výzvy přinese příští rok.

Děkuji všem lidem, kteří mě během závodu podporovali, a děkuji Arduua za tuto příležitost podělit se o svůj příběh s běžci :).