20211008_120149 (1)
15 2021 říjnu

TÝM ARDUUA NA MADEIRA SKYRACE

V nádherném prostředí Santany se koná slavný Madeira Skyrace. Velmi technický horský závod, který se skládá ze strmých svahů a stezek, soutěž vysoce technického stupně v oboru Skyrunning sportovní. Tento rok je Madeira Skyrace také součástí světové série Skyrunner.

Tým z minulého víkendu Arduua byl na ostrově Madeira, běžet závod a užít si to. To bylo také poprvé Arduua zařídil oficiální výlet na Skyrace pro běžce v našem týmu. Bylo nás 12, kteří jsme byli na místě, 9 běžců a 3 podporovatelé, protože nás bylo mnoho, kteří cestovali se snoubenkou a tento výlet jsme vnímali jako malou, milou minidovolenou bez dětí.

Blog Katinky Nybergové, zakladatelky Arduua.

Já, Katinka Nyberg na ostrově Madeira.

Přípravy

Já a Fernando jsme dorazili na Madeiru pár dní před zbytkem týmu, abychom pro ně vše připravili. První den jsme zahájili velmi pěknou ranní kávou, užívali jsme si krásných výhledů z hotelové terasy, Santana in Nature, pracovali jsme na plánech.

Trenér Fernando v Santana in Nature, pracuje, dělá plány.

Večer jsme si vzali auto z půjčovny, abychom se podívali na cestu na Pico Ruivo 1861 D+, nejvyšší vrchol ostrova, kterou jsme v pátek s týmem podnikli jako pěkný výlet. Celkem pěkná a snadná trasa, protože den před závodem by měl být vždy odpočinkový a tato trasa by měla být vhodná i pro příznivce (snoubenky běžců).

Byl to krásný den a běh nad mraky byl jako sen, být v tomto kouzelném světě Madeiry.

Po této trase jsme také zajeli do závodního prostoru, kde jsme si šli vyzvednout čísla bryndáků, zkontrolovali, jak vše mělo fungovat s testy na Covid, vyzvednutím bryndáku atd…

Běžím nad mraky, na cestě do Pico Ruivo.
Já a trenér Fernando na Pico Ruivo, 1861 D+, nejvyšší vrchol ostrova.

Tým Arduua dorazí na Ostrov

Zbytek týmu dorazil ve čtvrtek na letiště ve Funchalu a já a Fernando jsme se střídali, abychom je vyzvedli na letišti.

Večer jsme výlet zahájili útulnou týmovou večeří v hotelu. Tolik zábavy konečně potkat nějaké lidi a popovídat si o vzpomínkách na běhání a společném běhání v reálném světě. 🙂

Tým Arduua dorazí do hotelu.
Týmová večeře v hotelu.

Den před závodem

Den před závodním dnem jsme začali příjemnou snídaní v hotelu a připravili se na kratší pěší výlet na Pico Ruivo, nejvyšší vrchol ostrova.

Sylwia Kazcmarek, Tým Arduua běžec a manžel Jarek.

Většinu trasy vedla nenáročná turistika, ale abychom si přimíchali nějaké další vzrušení, rozhodli jsme se podívat na části trasy ze závodu Madeira Skyrace na 55 km. Nejprve jsem se obával, že snoubenci běžců nezvládnou řetězovou sekci, ale udělali to a udělali to velmi dobře!

Fredrik Alfredsson, tým Arduua běžec ze Švédska a Fernando.
Fernando, tým Sylwia Kazcmarek Arduua běžec z Norska/Polska a já.
Cecilia Wegnelius, tým Arduua běžec ze Švédska.
Thomas Jonsson, běžec ze Švédska.
Carina Jonsson (manželka Thomase Jonssona), Švédsko, Řetězová část trasy Madeira Skyrace.
Tomáš Amneskog, Tým Arduua běžec ze Švédska.
Fredrik Nyberg, tým Arduua běžec ze Švédska (také můj manžel).
Tým Arduua na vrcholu Pico Ruivo.

Prožili jsme spolu super skvělý den, užívali jsme si krásných výhledů, relaxovali, bavili se!

Příprava na závodní den! 🙂

Závodní den

Sobota byla dnem závodu a my jsme byli tři běžci (Já, Tomáš Amneskog a Fredrik Alfredsson), kteří vstali brzy ráno, aby běželi Madeira Skyrace 55 km, 4100 D + závod, se startem v 6:00.

Zbytek posádky se připravil na závod Santana Skyrace 23 km 1672 D se startem v 10:00.

Stejně jako v závodě na 55 km se tento blog zaměří na tento závod…

Já na startovní čáře Madeira Skyrace 55 km.
Fredrik Alfredsson a Tomas Amneskod na startovní čáře Madeira Skyrace 55 km.

Startovní čára byla tmavá, plná běžců se všemi světlomety. Hráli velmi hlasitou hudbu a atmosféra byla plná očekávání.

První kopec do Achada do Teixeira byl super dlouhý a technický a byl také velmi tmavý, a pro mě to bylo trochu obtížné a bylo to psychicky těžké. Ale právě když jsem dorazil k prvnímu kontrolnímu bodu, začalo vycházet slunce a začalo to být o něco jednodušší.

V prvním vrcholu hned za kontrolním bodem v Achada do Teixeira byl k přelézání malý řetězový úsek (vlastně stejná cesta, jako jsme jeli v pátek). Nebylo to tak těžké a zabezpečení bylo také velmi vysoké s lidmi ze závodu, kteří byli pro každý případ vybaveni horolezeckým vybavením.

Hned po této části začala techničtější a džungle podobná sekce „Jurský park“. Tato oblast byla úžasná a spousta lezení s lany a dráty. Běhali jsme i na hřeben pod horou.

Po této velmi technické a zajímavé části závodu jsem narazil na druhý kontrolní bod na Pico ruivo.

Poté to byl nejdelší a nejtechničtější sjezd závodu z Pico Ruivo, 1865 metrů nadmořské výšky. Fredrik Alfredsson také využil příležitosti a vykoupal se v moři. 🙂

Fredrik Alfredsson, v jednom ze zajímavých sjezdů Cobblestone
Dosáhnu mořské hladiny závodu.,
Krásný běh podél pobřeží.

Těsně před startem do druhého dlouhého stoupání závodu jsem projel říční úsek závodu. Tady to bylo asi 1 km vlastně v řece, někdy s vodou po pás.

Do této doby jsem se cítil super silný a zbylo mi hodně síly a energie. Těsně za řekou jsem vjel na kontrolní stanoviště 42 km. Do cíle zbývalo jen 13 km a začal jsem zrychlovat a na konci závodu jsem šel rychleji!

Řeka, 1 km závodu.
Já a Fernando v cíli v Santaně.

Po 12:37 jsem protnul cílovou čáru ve vesnici Santana a Team Arduua byl tam a povzbuzoval mě. Byl jsem úplně vyčerpaný, ale super šťastný a k mému největšímu překvapení jsem skončil jako 3. v F40 a 10. celkově.

Wow!! jaká magická rasa! Naprosto super tvrdé, technické a zároveň naprosto úžasné. Závod nabídl vše od dlouhého těžkého stoupání, kouzelných výhledů, lezení na laně, Jurského parku připomínajícího prostředí džungle, dlouhé technické sjezdy, pěkné pobřeží a v závěru závodu asi 1 km uprostřed řeky.

Zbytek týmu Arduua Ve svých závodech se také velmi snažili a jako tým jsme skončili na 3. místě v celkovém hodnocení.

Fredrik Nyberg, cílová čára, Santana Skyrace.
Tomas Amneskog, Finishline Madeira Skyrace.

Výborně tým!

Za tyto úspěchy bych také rád poděkoval Arduua Hlavní trenér, Fernando Armisén, za jeho vášeň a angažmá ve všech běžcích a v tomto kouzelném sportu!

Čas jít domů

Celkově vzato to byl super úspěšný výlet a bylo super být na takovém závodě jako tým. Přeji všem skvělé uzdravení a brzy začne předsezónní příprava!

Fredrik Alfredsson a Cecilia se loučí.

Plány na sezónu 2022

Byl to poslední velký závod sezóny a nyní je čas začít plánovat další sezónu. Příští rok se Madeira Skyrace bude konat koncem května a my určitě budeme u toho.

Pokud máte zájem stát se součástí našeho mezinárodního závodního týmu a trénovat s námi v Arduua Online koučování, program prosím kontaktujte mě na tento e-mail: katinka.nyberg@arduua. Com.